Archiwum z kategorii »Aktualności «

W czwartek, 23 listopada 2023 roku spotkaliśmy się z Państwem w Sali Kameralnej na wieczorze w stylu francuskim po to, aby wspólnie podsumować działania realizowane przez pracowników naszej biblioteki w ramach projektu pn. „Francja… elegancja”.

Zaproszonych gości m.in. burmistrz Bornego Sulinowa – panią Dorotę Chrzanowską przywitała dyrektor biblioteki – pani Anna Gałązka, następnie oddała głos koordynatorce projektu – pani Magdalenie Haas.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Albert Camus posługiwał się różnymi pseudonimami – Vincent Capable, Jean Meursault, Louis Neuville, Demos, Irenée…

Na przestrzeni lat tworzył różne gatunki literackie. Powieści, dramaty, eseje oraz zbiory opowiadań. Jednym z najpopularniejszych utworów jego autorstwa jest „Dżuma”. Ponadto, napisał książki: „Mit Syzyfa”, „Obcy”, „Kaligula”, „Człowiek zbuntowany” oraz „Nieporozumienie”.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Kategoria: Aktualności, Łubowo

Kategoria: Aktualności

Najnowsza powieść Harlana Cobena – arcymistrza współczesnego thrillera.

David i Cheryl Burroughs wiedli idealne życie, kiedy wydarzyła się tragedia. Od tamtej straszliwej nocy minęło już pięć lat, a Cheryl ponownie wyszła za mąż. David odsiaduje wyrok dożywocia w więzieniu o zaostrzonym rygorze za brutalne zabójstwo ich syna. Właśnie okazało się, że chłopiec żyje. Teraz David ma tylko jeden cel: odnaleźć syna, oczyścić własne imię i odkryć prawdę o tym, co wydarzyło się tamtej tragicznej nocy. Do wypożyczenia w naszej bibliotece!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (18 listopada) oraz Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach (18-24 listopada) mają na celu zwrócenie uwagi i podniesienie świadomości społeczeństwa na temat zjawiska narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka.

więcej…

Kategoria: Aktualności