Archiwum z kategorii »Silnowo «

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

2 warsztaty, które odbyły się w październiku w naszej filii w Silnowie (z cyklu „Pasja tworzenia”) pokazują, że dla chcącego nic trudnego. Różne techniki zaprezentowane na zajęciach, między innymi decoupage i makrama, pobudziły kreatywność oraz zachęciły uczestników do wspólnego tworzenia wyjątkowych ozdób. To nie tylko wspaniała zabawa, ale także nieoceniony rozwój wyobraźni i umiejętności twórczego myślenia!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

Akcja powieści rozgrywa się w Poznaniu, w latach 70. XVI wieku. Ten okres był pełen intryg politycznych, wydarzeń kulturalnych i napięć społecznych.

Na straży prawa i porządku w mieście stoi instygator starościński, młody szlachcic Rafał Kotwicz, obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych i korzystania z uroków życia. W trudach walki z przestępcami wspomaga go niedoszły złotnik, Adam Horn, tajemniczy mnich-bernardyn, ojciec Ambroży oraz Pietrek, zwany Kaletą… król poznańskich złodziei.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

W sierpniu, wrześniu i październiku 2023 roku odbyły się seanse filmowe pn. „A na prowincji już widzieli” – w naszej filii w Silnowie.

W sierpniu oglądaliśmy film na podstawie książki Antoine de Saint-Exupéry pt. „Mały Książę”. We wrześniu produkcję pt. „Krzysiu, gdzie jesteś?” – amerykański film familijny w reżyserii Marca Forstera, którego fabuła jest związana z treścią książek A. A. Milne’a o Kubusiu Puchatku. W październiku zobaczyliśmy ekranizację klasycznej powieści kryminalnej A. Christie pt. „Morderstwo w Orient Expressie”.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

Zakończył się cykl warsztatów rękodzielniczych „Gliniane serca”, które prowadziła pani Joanna Hajduk. Były to zajęcia niezwykle inspirujące, które doskonaliły umiejętności manualne, inspirowały do tworzenia, pobudzały wyobraźnię oraz były elementem artterapii dla dzieci czy dorosłych.

W czasie warsztatów powstało wiele fenomenalnych ręcznie wykonanych prac, uczestnicy poznali proces tworzenia ceramiki poprzez ugniatanie, wałkowanie, toczenie na kole garncarskim, szkliwienie i wypał. Wykonane przedmioty będą nie tylko pamiątką, ale ozdobą w mieszkaniu – kubki, talerze, wazony staną się elementem wyposażenia domu. Być może dla niektórych będzie to początek przygody z gliną!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

„Jeśli jutra nie będzie” Marii Paszyńskiej to opowieść o getcie warszawskim widziana oczami młodych ludzi. Oni dopiero wkraczają w dorosłość i życie się dla nich zaczyna. Pomimo wybuchu wojny mają w sobie młodzieńczą chęć do życia, miłości i szczęścia.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

6 września 2023 roku odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Gliniane serca”, które poprowadziła pani Joanna Hajduk. Glina jest materiałem, który fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał twórczy. Praca z gliną uczy kreatywności, cierpliwości, organizacji, planowania, a także odpowiedzialności za wykonaną rzecz, jednak przede wszystkim stanowi wspaniałą zabawę, dlatego też szczególnie dobrze wpływa na rozwój dzieci.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo