Archiwum z kategorii »Radacz «

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie podczas XI Rodzinnego Festiwalu Dyni w Radaczu zorganizowała kiermasz książki przeczytanej. Na stoisku znalazła się różnego rodzaju literatura, w tym także dla dzieci. Każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą książkę do domu – bezpłatnie!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

Pełna emocji i wzruszeń opowieść Wioletty Piaseckiej o miłości i marzeniach nad podziałami.

Sara Leokadia Wolska – bujająca w obłokach szlachcianka, marzy o podbiciu świata, pisaną przez siebie powieścią, lecz wiek, w którym żyje nie jest dobrym czasem dla kobiet ani marzycieli. Rodzina obawiając się staropanieństwa córki, a tym samym i kompromitacji towarzyskiej, zmusza Sarę do małżeństwa z dużo starszym od siebie bardzo majętnym magnatem. W jego posiadłości kobieta ma być matką, żoną i ozdobą domowego ogniska.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

Dwie rodziny, których losy połączyła tajemnica sprzed lat…

Julia Forrester, słynna pianistka, zrozpaczona po śmierci męża i ukochanego syna, szuka spokoju na angielskiej prowincji. Jednak przewrotny los i przypadkowa wizyta w wiekowym dworze Wharton Park sprawiają, że zamiast ukojenia odnajduje miłość i natrafia na trop rodzinnej tajemnicy. Kiedy do rąk Julii trafia pamiętnik z okresu drugiej wojny światowej, napisany przez lorda Harry’ego Crawforda, syna ówczesnego właściciela majątku, kobieta odkrywa prawdę o nieszczęśliwej miłości angielskiego arystokraty do Lidii, pięknej, młodej Tajki. Dzięki opowieściom swej babki, niegdyś pokojówki w Wharton Park, Julia poznaje bolesną historię.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

W sobotę 24 czerwca 2023 roku na terenie rekreacyjnym w Kiełpinie odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Organizatorami byli Urząd Miejski i Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, Świetlica Wiejska i Filia MBP w Radaczu, Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz oraz radna Elżbieta Niepelt.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Radacz

Matką nazywa się kobietę, która jest związana ze swoimi dziećmi, które mogą, ale nie muszą być jej biologicznym potomstwem. Zatem, w zależności od kontekstu, kobiety mogą być uważane za matki z racji urodzenia lub wychowywania dziecka.

Bycie mamą to przeżywanie sukcesów i porażek swoich dzieci, to próbowanie zapewnienia najlepszej przyszłości dla nich, to dawanie miłości, opieki. W podziękowaniu za to wszystko dzieci z filii w Radaczu i Silnowie przygotowały specjalny program artystyczny dla swoich mam oraz poczęstunek.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Radacz, Silnowo

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek za nami! Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”.

Hasło oznacza, że biblioteka jest otwarta dla wszystkich. Jest to takie miejsce, do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub Facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Zawsze można znaleźć w niej coś ciekawego. Oferta biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. I tak w każdej z naszych filii przez ten okres odbyły się różne zajęcia.

więcej…