Archiwum z kategorii »Stacja Kultura «

13 października 2023 roku Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie zaprosiły na wykład „Sztuka uczy i wzbogaca”, który poprowadził pan Jacek Juriewicz. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się o sztuce, malarstwie, najważniejszych stylach i kierunkach artystycznych.

więcej…

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

21 września 2023 roku w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie odbył się wernisaż prac uczestników warsztatów plastycznych Atelier Młodego Artysty. Zajęcia były prowadzone przez panią Ginę Malinowski ze Stowarzyszenia „Stacja Kultura”. Wystawę można obejrzeć do końca października. Serdecznie zapraszamy!

więcej…

W Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie odbyła się poplenerowa wystawa VI Międzynarodowego Pleneru Artystycznego STACJA KULTURA 2023 oraz wystawa fotograficzna.

W wernisażu udział wzięli Burmistrz Bornego Sulinowa – pani Dorota Chrzanowska, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Mariusz Gorgol oraz Radni – pan Dariusz Palicki i Artur Malinowski. Z artystów obecni byli Anna Jarosz, Katarzyna Krysa i Rafał Charusta – fotograf.

więcej…

W Atelier Młodego Artysty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie od sierpnia do września odbywały się warsztaty malarskie dla młodzieży w wieku 13+. Nad pracą uczestników czuwała niezastąpiona instruktor, pani Longina Malinowski :)

więcej…

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Młodzież uczestnicząca w warsztatach malarskich w Atelier Młodego Artysty przy bibliotece w dniu 24 sierpnia 2023 roku wzięła udział w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym w Siemczynie. Było to wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura” z Bornego Sulinowa.

Nasi młodzi malarze mogli podziwiać prace nie tylko lokalnych artystów, ale również osób z innych stron Polski, a nawet z Ukrainy. Uczestnicy tworzyli obrazy, rzeźby oraz prace metodą batiku. Dla młodzieży było to ogromne przeżycie móc uczestniczyć w takim plenerze, a jednocześnie inspiracją do dalszej pracy.

więcej…