Archiwum z kategorii »Wycieczki «

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Kategoria: Aktualności, Wycieczki

14 października 2023 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zorganizowała dla mieszkańców gminy Borne Sulinowo wyjazd do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Musical „SOMETHING ROTTEN, czyli coś się psuje”, komediowa sensacja z 2015 roku, opowiada o przygodach dwóch braci Spodek, którzy usiłują zrobić karierę na scenie teatralnej w 1595 roku. Niestety, nadziewają się prosto na cieszącego się ogromną popularnością Szekspira, więc ich szanse w show-businessie nie wyglądają zbyt optymistycznie. Szekspirowski musical łączy w sobie absurdy Monty Pythona z humorem Mela Brooksa.

więcej…

Zgodnie z harmonogramem projektu pn. „Zawsze jest „czas” na sukces” młodzież systematycznie realizuje jego założenia. Na spotkaniach zdobyli wiedzę na temat sposobów odmierzania czasu, rodzajów zegarów, nabyli umiejętność posługiwania się zegarem, dostrzegania upływu czasu.

więcej…

Zakończyła się rekrutacja do projektu realizowanego przez filię MBP w Łubowie pn. „Zawsze jest „czas” na sukces”. Na spotkaniu organizacyjnym gościliśmy uczestników w wieku od 10 do 15 lat – grupa od pierwszego dnia wykazała się mobilizacją do pracy przy realizacji zadania.

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o Polaku, który zasłynął w kraju i na świecie, a jego życiorys nie jest nam znany – zwłaszcza wśród młodzieży. Dlatego właśnie w Szkole Podstawowej w Łubowie odbyły się warsztaty dotyczące postaci Antoniego Norberta Patka (prezentacja sylwetki i jego dorobku) oraz warsztaty dla uczestników projektu w filii MBP w Łubowie.

więcej…

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

W bibliotece w Silnowie przez całe wakacje odbywały się zajęcia dla dzieci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

„Plastyka to nasz żywioł” – malowaliśmy za pomocą szczoteczki do zębów, szablonów, bibuły, kubki i talerze farbami do szkła i porcelany, wykonaliśmy mydełka glicerynowe, duże róże z bibuły, ozdobne świeczniki do pływających świec.

więcej…

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zaprasza na HALLOWEENOWĄ wycieczkę do Energylandii (parku rollercoasterów numer 1 w Europie!), która odbędzie się w dniach 20-22 października!

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wycieczki