Archiwum z kategorii »Kapela Borneńska «

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Po raz kolejny obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w samo południe odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, biorąc udział w akcji „Niepodległa do Hymnu”, zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Miejska Biblioteka Publiczna co roku zgłasza gminę Borne Sulinowo do udziału w wydarzeniu. Dlatego wzorem lat ubiegłych i my, mieszkańcy, uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu pokazując, jak ważna jest dla nas kolejna, już 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej…

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Jesteśmy dumni i chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją, że nasza Kapela Borneńska otrzymała wyróżnienie na XXI Przeglądzie Kultury Ludowej i Rybackiej „Tychowo na Ludowo”. W przeglądzie brały udział 34 zespoły z Pomorza Zachodniego, które prezentowały po dwa utwory, z czego jeden musiał być związany z kulturą rybacką.

więcej…

19 maja 2023 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie we współpracy z Klubem Senior+ zorganizowała przedstawienie „Kabaretowy KOGEL MOGEL” grupy kabaretowej „A czemu nie…?” – tym razem na sali wiejskiej w Łubowie. Spotkanie uświetnił koncert Kapeli Borneńskiej.

Na spotkaniu zgromadzili się mieszkańcy Łubowa oraz sympatycy kabaretu, którzy cenią sobie dawkę dobrego humoru oraz ludową muzykę. Po raz kolejny przyczyniliśmy się do uśmiechu na twarzach widzów, jak i samych aktorów, a nawet do łez szczęścia :)

więcej…