Archiwum z kategorii »MKiDN «

Albert Camus posługiwał się różnymi pseudonimami – Vincent Capable, Jean Meursault, Louis Neuville, Demos, Irenée…

Na przestrzeni lat tworzył różne gatunki literackie. Powieści, dramaty, eseje oraz zbiory opowiadań. Jednym z najpopularniejszych utworów jego autorstwa jest „Dżuma”. Ponadto, napisał książki: „Mit Syzyfa”, „Obcy”, „Kaligula”, „Człowiek zbuntowany” oraz „Nieporozumienie”.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Najnowsza powieść Harlana Cobena – arcymistrza współczesnego thrillera.

David i Cheryl Burroughs wiedli idealne życie, kiedy wydarzyła się tragedia. Od tamtej straszliwej nocy minęło już pięć lat, a Cheryl ponownie wyszła za mąż. David odsiaduje wyrok dożywocia w więzieniu o zaostrzonym rygorze za brutalne zabójstwo ich syna. Właśnie okazało się, że chłopiec żyje. Teraz David ma tylko jeden cel: odnaleźć syna, oczyścić własne imię i odkryć prawdę o tym, co wydarzyło się tamtej tragicznej nocy. Do wypożyczenia w naszej bibliotece!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

„Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem”

Albert Camus, urodzony 7 listopada 1913 roku w Mondovi – francuski pisarz, dramaturg, eseista i reżyser teatralny, który na stałe wpisał się w historię literatury i myśli francuskiej.

Wychowywał się w biednej niepiśmiennej rodzinie, nie było to dla niego przeszkodą, w roku 1932 zdaje maturę, rozpoczyna studia na Uniwersytecie w Algierze – filozofia i historia kultury antycznej. Interesuje się polityką, dziennikarstwem i teatrem. Ale co go wyróżnia od innych pisarzy?

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Nasza biblioteka przystąpiła do konkursu na stworzenie strefy promującej kampanię „Mała książka – wielki człowiek” oraz Wyprawki Czytelnicze rozdawane dzieciom w ramach akcji. Nagrodą dla laureatów konkursu są bony na zakup materiałów, z których biblioteka będzie mogła utworzyć Kącik Małego Czytelnika. Ponieważ nasza biblioteka nie posiada takiego kącika, z miłą chęcią przystąpiliśmy wraz z najmłodszymi czytelnikami do udziału w konkursie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Plakat (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Drodzy Rodzice!
Chcielibyśmy zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię dotyczącą rozwoju i przyszłości Waszych dzieci. Chodzi o ważność czytania dzieciom od najmłodszych lat. Czytanie nie tylko dostarcza rozrywki, ale także ma ogromny wpływ na rozwój intelektualnych i społecznych umiejętności dziecka. Oczywiście lista korzyści jest dłuższa.

Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika „Dlaczego warto czytać dzieciom?”.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Po raz kolejny obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w samo południe odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, biorąc udział w akcji „Niepodległa do Hymnu”, zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Miejska Biblioteka Publiczna co roku zgłasza gminę Borne Sulinowo do udziału w wydarzeniu. Dlatego wzorem lat ubiegłych i my, mieszkańcy, uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu pokazując, jak ważna jest dla nas kolejna, już 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej…