Archiwum z » październik, 2022 «

„Uniwersytet Pani Bajki” Agnieszki Rautman-Szczepańskiej to rewelacyjnie wydana, mądra i skłaniająca do refleksji lektura.

Niektórzy wciąż czekają na list z zaproszeniem do Hogwartu, a inni nie odmówiliby nauki w Akademii Pana Kleksa. Jednych fascynują przygody Alicji w Krainie Czarów, drudzy zaczytują się w klasycznych baśniach i legendach. A gdyby wszystkie te elementy połączyć i całość okrasić całkiem sporą garścią życiowych porad, empatii i wsparcia?

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie i biuro turystyczne AGA-TOMA zapraszają na MIKOŁAJKOWĄ wycieczkę do Park of Poland – Suntago Wodny Świat (największego zadaszonego parku wodnego w Europie!), która odbędzie się w dniach 3-4 grudnia!

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wycieczki

Powoli zbliżamy się do zakończenia realizacji projektu pn. „Czy to bajka, czy nie bajka…” związanego z twórczością patronki roku 2022 – Marii Konopnickiej. Czujemy się emocjonalnie związani ze wszystkimi krasnalami tego świata :)

W czwartek, 27 października 2022 roku odbyła się wystawa fotografii powstałych podczas sesji pt. „Jesienne krasnale”. Autorem zdjęć był pan Daniel Graszka, za aranżację odpowiadała pani Nadia Furmankiewicz (pracownicy biblioteki). Spójrzcie Państwo sami, jak kolorowo zrobiło się w galerii MBP pomimo mgły i wszystkich odcieni szarości na zewnątrz.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy biblioteki do 25 listopada 2022 roku. Serdecznie zapraszamy!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Wystawy

Cały październik towarzyszyła nam Agnieszka Osiecka – to niewątpliwa legenda polskiej muzyki, mimo że sama nie śpiewała. Nie ma osoby, która nie znałaby napisanych przez nią przebojów. Przez całe życie napisała ponad 2000 piosenek.

Jak dobrze znasz hity Agnieszki Osieckiej? Sprawdź się w QUIZIE! (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Kategoria: Aktualności

W poniedziałek, 24 października 2022 roku miała miejsce wyjątkowa lekcja biblioteczna dla dzieci z przedszkola w Łubowie. Nie było to „typowe czytanie książek”. To była podróż w magiczny świat wyobraźni z „Kamishibai i haiku – Bajki japońskie dla dzieci”.

Dzieci zapoznały się z tradycyjną japońską sztuką – Kamishibai. Ten sposób przedstawienia, a nawet snucia opowieści daje możliwość przeniesienia się w świat teatru i lepsze zapoznanie z utworem, dzięki ilustrowanym planszom. Kontakt z obrazem i słowem w takiej formie wzbudza w dzieciach ciekawość, rozwija wyobraźnię, dając przy tym mnóstwo radości!

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

Przecieramy oczy, gdyż znów widzimy krasnale! Tym razem za sprawą książek, które dotarły w ramach kolejnej edycji programu „Mała książka – wielki człowiek”.

Zapraszamy najmłodsze dzieci do zapisywania się do naszej biblioteki.

Na każdego z Was czeka taki zestaw! Książka to zdecydowanie najlepsza inwestycja w Wasz rozwój. Do zobaczenia w murach biblioteki!

Kategoria: Aktualności, MKiDN