Archiwum z » listopad, 2022 «

W poniedziałek, 28 listopada 2022 roku w galerii MBP odbyło się huczne podsumowanie III Pleneru Malarskiego oraz wernisaż pn. „Świat wokół nas”. Czas upłynął na podziwianiu pięknych prac, a także na „tańcach, hulankach, swawolach”. Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bornem Sulinowie zaskoczyły ciekawymi przebraniami, a wszystkiemu przygrywała znana i lubiana Kapela Borneńska.

Zobaczcie Państwo sami, jaką fantazją wykazały się organizatorki wydarzenia!

więcej…

Kategoria: Aktualności

Kategoria: Aktualności

„Kukolka” to tytuł powieści napisanej przez urodzoną w Dniepropietrowsku pisarkę, ilustratorkę i aktorkę – Lanę Lux. Akcja toczy się na Ukrainie lat 90-tych i opisuje historię dziewczynki o imieniu Samira. Tytułowa „Kukolka”, czyli po rosyjsku „lalka” to pseudonim dziewczynki romskiego pochodzenia, którą poznajemy w momencie jej pobytu w ukraińskim sierocińcu. Ciąg dalszy to już trzy etapy jej życia, z których każdy ukazuje coraz większe osamotnienie i okrucieństwo dzisiejszego świata w stosunku do bezbronnego dziecka.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

25 listopada swoje święto obchodzi pluszowy miś. W tym roku dzień ten świętowaliśmy hucznie z Kubusiem Puchatkiem :)

Mnóstwo różnych pomysłów i zaangażowanie naszych bibliotekarek sprawiły, że dzieci nie miały czasu na nudę!

więcej…

Kolejne Andrzejki, podczas których czas umilała znana i lubiana Kapela Borneńska za nami!

W piątek, 25 listopada 2022 roku spotkaliśmy się z Państwem w sali Budynku Kulturalno-Oświatowego, by razem świętować ten wyjątkowy wieczór. Był czas na muzykę, śpiew, taniec i opowieści o andrzejkowych tradycjach. Ciasteczka z wróżbą, koło fortuny, upominki dla Andrzejów i inne atrakcje wprowadziły wszystkich we wspaniały nastrój oraz pomogły rozgonić, choć na krótką chwilę listopadowy mrok…

więcej…