Archiwum z » grudzień, 2022 «

Kategoria: Aktualności

Okres adwentu jest bardzo miłym i radosnym oczekiwaniem.

Mimo zimna za oknem, wnosi wiele ciepła do naszych domów. Zapalamy świece na wieńcach, robimy stroiki, ozdoby świąteczne i dziesiątki innych rzeczy związanych ze świętami.

W tym czasie w bibliotece otwieraliśmy woreczki z zadaniami, które związane były ze Świętami Bożego Narodzenia.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Radacz

Kategoria: Aktualności

Książka, która ostatnimi czasy pojawiła się na półce biblioteki i wzbudziła nasze zainteresowanie to „Moje ciało”, napisana przez modelkę i influencerkę – Emily Ratajkowski.

Autorka wprowadza w świat szowinistycznej popkultury, która z każdym dniem okazuje się być bardziej opresyjna w stosunku do kobiet. Opisana historia to dorastanie Emily Ratajkowski i droga, którą przebyła, aby osiągnąć sukces w modelingu.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Jak wesoło jest w Bullerbyn w Boże Narodzenie! Wszystkie dzieci pomagają w przygotowaniach do świąt. Lektura „Boże Narodzenie w Bullerbyn” Astrid Lindgren zainspirowała nas do przeprowadzenia warsztatów plastycznych z tworzenia ozdób bożonarodzeniowych. U nas też było wesoło!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Jaka była naprawdę pokazują dopiero ciekawostki z jej życia, tego nie da się przeczytać w zwykłym życiorysie. Podejście do życia, odwaga i łamanie stereotypów.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Wszystko co dobre, szybko się kończy! W tym semestrze zakończyliśmy zajęcia kulinarne i plastyczne w ramach COOLturalnej Świetlicy Marzeń.

Czas spędzony na warsztatach to nie tylko świetna zabawa, ale pobudzenie kreatywności i innowacyjne myślenie. Dzieci mogły rozwijać swoje pasje, uczyć się na błędach i szukać odpowiednich rozwiązań w trudnych sytuacjach, poznawać mocne i słabe strony. Analizując pierwsze i ostatnie warsztaty jesteśmy w stanie stwierdzić, jak szybko uczestnicy doskonalili swoje umiejętności, mając wpływ na przebieg zajęć, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

więcej…

Kategoria: Aktualności