Archiwum z » styczeń, 2023 «

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci (8-12 lat) na feryjną wycieczkę do Pomerania Fun Park pod Kołobrzegiem. Wyjazd już 15 lutego 2023 roku, w specjalnej cenie 80 zł za osobę. Jedziemy przez Łubowo, Borne Sulinowo, Silnowo i Radacz. Zapisy pod numerem telefonu 500 045 260!

20 minut dziennie, codziennie. Tyle eksperci zalecają czytać dzieciom. Dla najmłodszych czytelników mamy świetną propozycję. Grzegorz Kasdepke – „Wielka księga uczuć” składa się z czterech wcześniej wydanych tytułów: „Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”, „Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach”, „Horror! czyli skąd się biorą dzieci” oraz „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Kategoria: Aktualności

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Już od czterech miesięcy młodzi artyści prężnie działają podczas zajęć prowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie. Pod czujnym okiem pani Longiny Malinowski, prezes Stowarzyszenia „Stacja Kultura” tworzą kreatywne kompozycje martwej natury.

Młodzież zaczynając od prostych szkiców zwiększyła swoje umiejętności, dzięki czemu niebawem sięgnie po farby akrylowe. Jakie prace powstaną dzięki ich kreatywności? Wkrótce się przekonamy :)

W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku odbył się wernisaż batiku oraz portretów znanej i cenionej artystki, pani Lidii Kubisztal.

„Bohaterki codzienności” to tytuł wystawy, co za tym idzie data wydarzenia nie była przypadkowa… Wszak Dzień Babci to idealny czas, by podziękować wszystkim wspaniałym kobietom, które dbają o nas od najmłodszych lat. Dziękujemy i zapraszamy do galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. Koniecznie zaproście wszystkie bliskie waszemu sercu, „bohaterki codzienności”!

Podgląd obrazów można zobaczyć w naszej Wirtualnej Galerii!

Kategoria: Aktualności, Wystawy

Zakończyliśmy konkurs „Czytelnik roku 2022”! Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Skontaktujemy się ze zwycięzcami w celu odbioru nagród i dyplomów.