Archiwum z » luty, 2023 «

Kategoria: Aktualności, Silnowo

Bestseller z Czech jest już dostępny w naszej bibliotece. „Wrony” Petry Dvořákovej to kameralna opowieść o świetle i mroku.

Dwunastoletnia Basia, jej starsza siostra Kasia oraz rodzice tworzą na pozór typową i szczęśliwą rodzinę. Jednak pod powłoką tak zwanej normalności skrywają się wzajemne pretensje, problemy i brak zrozumienia. Dojrzewająca Basia odkrywa w sobie talent plastyczny, lecz im bardziej próbuje żyć w zgodzie z własną naturą, tym usilniej rodzina ściąga ją ku przeciętności i życiowej bierności.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Za nami drugi tydzień „Kulturalnych ferii z Fredrą” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie. Nie zabrakło i tu świetnej zabawy w kameralnym gronie. Konkursy, wesołe pogadanki, nauka pierwszej pomocy, dalsze zaprzyjaźnianie z robotami Photon, wyższy poziom i nauka programowania przypadły uczestnikom do gustu.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wycieczki

W tym tygodniu kolejne plakaty z cytatami do wykorzystania. Częstujcie się!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

W ostatnią sobotę karnawału mieliśmy przyjemność spotkać się z Państwem, by świętować ten wyjątkowy dzień w roku. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny program słowno-muzyczny zatytułowany „50 twarzy Fredry” – Aleksander Fredro i inne wierszyki… A wszystko po to, by mówić o miłości. A ponieważ niedawno obchodziliśmy święto zakochanych, spotkanie było doskonałą okazją do rozmów o miłości. A dlaczego na tegoroczne Walentynki, jako temat przewodni wybraliśmy właśnie Fredrę? Otóż w tym roku przypada 230. rocznica jego urodzin, a Sejm RP ustanowił rok 2023 rokiem Aleksandra Fredry.

więcej…

„Zimowy ogród” Kristin Hannah to poruszająca opowieść o tym, że czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby odnaleźć własną… przyszłość. Dzięki swojemu przesłaniu zadziała kojąco, jak balsam na duszę, przywróci wiarę w lepsze dni, a tym samym ogrzeje nas niczym ciepły koc. Piękna historia miłosna i kameralny portret kobiet na życiowych rozdrożach, całkowicie różnych, a także silnych, zdeterminowanych kobiet – matki oraz dwóch córek, które stają przed wieloma wyzwaniami oraz trudnymi życiowymi wyborami. Większość czytelniczek będzie w stanie doszukać się wielu podobieństw i utożsamić się z głównymi bohaterkami, za sprawą zróżnicowanego wieku i problemów, z jakimi się zmagają, na co dzień.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN