Archiwum z » sierpień, 2023 «

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN


więcej…

Kategoria: Aktualności

Dzięki Państwa hojności zbiory biblioteki wzbogaciły się o kolejne pozycje książkowe! Cieszymy się, że są osoby, dla których nasz księgozbiór nie jest obojętny i potrafią podzielić się tym, co posiadają. Te miłe gesty pozostają na długo w naszej pamięci, a podarowane książki przyczynią się do pomnożenia radości, jaką daje czytanie.

Bibliotekarze z MBP :)

Kategoria: Aktualności

26 sierpnia 2023 roku odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Silnowie, przygotowane przez panią Sołtys, członków Rady Sołeckiej oraz członków Stowarzyszenia „Silnowo 2020” we współpracy z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Silnowie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo

Trzy kobiety z różnych światów, które pewnego dnia połączył wspólny cel – walka o godność i możliwość decydowania o własnym życiu w rzeczywistości zdominowanej przez męski punkt widzenia. Karolina, córka znanego adwokata, nie może znieść tyranii ojca i uległości matki wobec męża brutala. Lucyna, służąca w zamożnym dworku, wdaje się w romans z młodym dziedzicem, który traktuje ją jak zabawkę. Paulina, bogata szlachcianka, wyjeżdża do Francji, gdzie odkrywa mroczny świat paryskiej bohemy i poznaje sławne skandalistki, które pokazują jej, że życie kobiety może wyglądać zupełnie inaczej niż dotąd sądziła.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Informujemy, że na prośbę naszych czytelników wprowadziliśmy do sprzedaży książki Julii Łapińskiej – „Czerwone jezioro” i „Dzikie psy”. Do każdej pozycji dorzucamy stylową zakładkę z autografem pisarki! Zapraszamy na zakupy do Miejskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Informacji Turystycznej w Bornem Sulinowie :)

Akcja powieści rozgrywa się w okolicach Bornego Sulinowa, odkryj leśne miasteczko jeszcze raz!

Kategoria: Aktualności