Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Nowoczesne wypożyczanie z MAK+

mak_plusMiejska Biblioteka Publiczna jest coraz bliżej standardów wypożyczalni XXI wieku. Od sierpnia 2016 roku pracownicy biblioteki ze zdwojoną siłą przypuścili atak na system MAK+, wprowadzając sukcesywnie cały dostępny księgozbiór do katalogu elektronicznego. Wysiłek wszystkich opłacił się, bowiem możemy się cieszyć dostępnym katalogiem on-line. Co to znaczy?

Każdy czytelnik po wypełnieniu formularza „Karta zobowiązań” otrzymuje plastikową kartę z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. To pozwoli mu swobodnie przeglądać (po uprzednim zalogowaniu numerem identyfikacyjnym) zasoby bibliotecznego księgozbioru dostępnego w zakładce na stronie głównej instytucji. Za pośrednictwem tej opcji można sprawdzić czy poszukiwana książka jest w księgozbiorze, ustalić ilość pozycji na stanie biblioteki, zarezerwować lub zamówić wybraną książkę czy sprawdzić jej dostępność w danym momencie. To także duże ułatwienie jeśli chodzi o wcześniejszy, zdalny dobór lektury do wypożyczenia także dla osób korzystających z usługi „Pogotowie biblioteczne”.

System jest ogromnym ułatwieniem dla bibliotekarzy, łatwiej jest w ten sposób kontrolować zasoby, wyceniać księgozbiór, śledzić statystyki i historię wypożyczeń, ubytkować.  Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że każda nowość potrzebuje czasu, by się z nią oswoić i docenić. Jesteśmy cierpliwi, a znając doświadczenia innych bibliotek w kraju i regionie, już wiemy, że ta zmiana będzie służyć każdemu z nas!

MAK

Kliknij, aby otworzyć!

Kategoria: Aktualności