Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Poniedziałkowa Polecajka / Wizjer

Magdalena Witkiewicz – jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, specjalizująca się w literaturze obyczajowej i szczęśliwych zakończeniach kilkunastu powieści nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Tym razem autorka zaskakuje nas wydając debiutancki thriller pt. „Wizjer”.

Główną bohaterką książki jest Laura, która wiedzie pozornie spokojne życie młodej, samotnej, dynamicznej matki, na co dzień pracującej w korporacji zajmującej się technologiami. Ona sama pracuje nad projektowaniem oraz prognozowaniem zachowań i potrzeb konsumentów. Wokół Laury zaczyna jednak dziać się coś dziwnego. Znajomi znikają, popełniają samobójstwa, a kolejne niewytłumaczalne wydarzenia wydają się być związane właśnie z jej pracą. Czy to możliwe?

“Wizjer” to książka, która porusza dość istotny problem. Problem jakim jest nasze, czasami bezgraniczne zaufanie do twórców aplikacji czy portali internetowych. Mądrość, która została przekazana na temat Internetu i baz danych to majstersztyk. To, co czyha na nas w cyberprzestrzeni budzi strach. Warto wchodzić na zaufane strony i nie zgadzać się na wszystkie regulaminy, które są nam podsuwane pod nos. Magdalena Witkiewicz z tego tematu stworzyła historię, łączącą w sobie obyczajowość ludzkiego życia i niebezpieczeństwo wirtualnego świata.

“Wizjer” zabiera nas w niecodzienną podróż. Podróż podszytą dreszczykiem, powodującą niepokój i trzymającą w napięciu. Oferuje nam intrygę, która wciąga już od pierwszych stron. Zaskakuje i zmusza do zastanowienia!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN