Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Polecajka / Zenon Miszewski – Zaraza

W tym tygodniu dodatkowa polecajka. Autor jest nam bardzo bliski i zachęcamy gorąco do zapoznania się z jego twórczością!

„Zaraza” – w błyskawicznie zmieniającym świecie nic nie powinno nas już dziwić. Tytuł bardzo „na czasie”, niewątpliwie większości może się kojarzyć z koronawirusem. Ale czy na pewno o to chodzi? Mimo, iż tytuł wydaje się jednoznaczny, każda następna, przeczytana kartka sprawia, że szukamy nowego znaczenia, dopasowujemy go do nowych wątków.

Główny bohater – Kamil – został wplątany w pewnego rodzaju „grę”. I choć nie bardzo mu się to podoba, brnie w nią dalej mimo ryzyka i niepewności. Jedno spotkanie z Ewą… zmienia nagle jego życie. Czy tego chciał? Znacie ten moment, kiedy, mimo strachu, ciekawość jest silniejsza? Każdy nowy bohater pojawiający się w książce wnosi dodatkową dawkę tajemniczości, podtrzymuje w napięciu i niespodziewanie zmienia zwrot akcji. Autor przenosi czytelnika w miejscu i czasie. Z dnia na dzień stajemy się świadkami zawrotnych przemian świata w czasie pandemii. Zmierzamy się z wieloma dylematami i pytaniami bez odpowiedzi: co jest prawdą? – a co kłamstwem? Autor w wyjątkowy sposób przekazuje wiedzę popartą naukowymi dowodami, ale też pokazuje swoje życie, jako przykład wiary w swoje doświadczenie i wierność zasadom. Złoty środek można znaleźć na wszystko, wiedząc tylko gdzie szukać. Autor nie odwraca się od spraw trudnych, porusza ważne tematy w wyjątkowo trafny sposób. Nie ocenia sytuacji i nie daje jednoznacznej odpowiedzi, pozostawiając czytelnikowi wybór i prawo do własnej oceny. Wędrując po książce odkrywamy dramat, sensację i romans… Więc czy można tę książkę ograniczyć do jednego gatunku? Tej książki nie mogło u nas zabraknąć!

Czeka na Was na półce w naszej bibliotece! Obok innych nietuzinkowych dzieł tego autora :)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN