Klub Literacki „Pod Piórem” powstał przy Ośrodku Kultury w Bornem Sulinowie w grudniu 2002 roku. Założycielami tego klubu były Małgorzata Ulęgałka i Dominika Kwinta. Dzięki ich uprzejmości została udostępniona czytelnia biblioteki, w której to każdy mógł się spotkać, aby czytać swoje wiersze. Od tamtej pory klub organizował wieczorki poetyckie, starano się, żeby występy były cykliczne – witano wiosnę, wchodzono w kolory jesieni i zimy, występowano gościnnie z różnych okazji, zawsze dawano cząstkę siebie, tym którzy potrzebują na chwilę przystanąć w biegu życia, znajdą czas na ciszę, zadumę, refleksje.

Ewa Matysiak
Była nauczycielem fizyki i sztuki. 1 czerwca 2004 roku odbył się w szkole jej wieczorek autorski, przez nią wyreżyserowany z udziałem młodzieży szkolnej. Wydała swój tomik wierszy pt. „I tak jest pięknie”. Wiersze ukazały się również w „Głosie nauczycielskim”. Jej wiersze to filozoficzne rozprawy z życiem, piękne delikatne strofy.

Maria Woronicz
Pisze od 40 lat, przede wszystkim satyrę. Wydała dwa tomy swoich wierszy „Przez wrota czasu” i „Gdzieś w leśnej głuszy” – jej wiersze to przede wszystkim humor. Maria Woronicz jest cudownym prześmiewcą naszej szarej rzeczywistości.

Barbara Wybranowska
Pisze ponad 20 lat. Jej wiersze zaczęły się ukazywać w borneńskim informatorze samorządowym pt. „Wiadomości Borneńskie”. Z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej ukazał się jednorazowo wiersz okolicznościowy w „Naszym Powiecie”. Otrzymała wyróżnienie za pamiętnik w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Pamiętniki Seniorów, jak również nagrodę w konkursie PCK.

Stanisława Dłużniewska
Ze względu na stan zdrowia nie występuje, ale i ona miała swoje osiągnięcia. Drukowała w wydawnictwie Towarzystwa Przyjaciół Pamiętnikarstwa pt. „Twórczość seniorów”, „Pory roku”, „Wspomnienia i czas”. Miała swoją kolumnę w miesięczniku „Pleciuga” wydawanym przez DPS w Bornem Sulinowie.