Academica

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie przystąpiła do projektu CWPN Academica. Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA to projekt realizowany przez Bibliotekę Narodową. W oparciu o tradycyjną platformę wypożyczeń międzybibliotecznych powstał system wypożyczania wersji elektronicznych książek i czasopism naukowych, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników.

 

Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej. Warto podkreślić, że system ACADEMICA jest całkowicie darmowy i nie przewiduje wnoszenia jakichkolwiek opłat przez czytelników. Co najważniejsze, to ogromna baza publikacji oraz legalne źródło wiedzy. Terminal dostępny w naszej czytelni na piętrze!

Zacznij już dzisiaj korzystać z ponad 2 000 000 naukowych publikacji i czasopism w wersji elektronicznej w lokalnej Bibliotece!

Ciasteczka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług czy statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.