Aktualności

Miesiąc z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim - cytaty

piątek, 24 maja 2024

„Kartka z kalendarza” to propozycja na rok 2024, kontynuacja działań, bo u nas każdy miesiąc ma zawsze swojego patrona!

czytaj więcej

Dzień Dziecka 2024

piątek, 24 maja 2024

Z okazji Dnia Dziecka gorąco zapraszamy na wyjątkowe świętowanie pełne radości, zabawy i niespodzianek! Razem z Klubem Sportowym „Orlik”, Centrum Kultury i Rekreacji oraz LKS Orzeł Łubowo przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które zapewnią wspaniałą rozrywkę dla dzieci w każdym wieku. Czekamy na Was z niecierpliwością w Bornem Sulinowie i Łubowie! Do zobaczenia!

czytaj więcej

Występ grupy kabaretowej „A czemu nie…?” na Senioriadzie Soleckiej

czwartek, 23 maja 2024

Przeżyjmy to jeszcze raz! Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zaprasza na występ grupy kabaretowej „A czemu nie…?”, w przedstawieniu „Diridonda”. Występ składa się z najzabawniejszych skeczów, scenek, monologów i piosenek z okresu PRLu i przedwojennego. Do zobaczenia w Solcu Kujawskim!

czytaj więcej

Muzyczne spotkanie autorskie z Marcinem Walczakiem

środa, 22 maja 2024

Kochani czytelnicy i miłośnicy muzyki! Już wkrótce będziecie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Marcinem Walczakiem, autorem niezwykłych książek i utalentowanym muzykiem. Połączymy świat literatury z magią muzyki na żywo.

czytaj więcej

Podsumowanie XXI Tygodnia Bibliotek

wtorek, 21 maja 2024

Zakończyliśmy obchody 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka - miejsce na czasie”, który rozpoczęliśmy 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie wraz z filiami w dość nietypowy sposób, a mianowicie sesją zdjęciową.

czytaj więcej

Literacki kalejdoskop / Czas na miłość

poniedziałek, 20 maja 2024

„Czas na miłość” Ilony Gołębiewskiej to klimatyczna i ciepła opowieść, w której pierwsze skrzypce gra miłość. Bo miłość można znaleźć wszędzie. Czeka na tych, którzy są na nią otwarci i gotowi, by każdego dnia ją pielęgnować. Akcja książki toczy się w dużej mierze w rodzinnej restauracji „Gościna u Wajsów”, a głównymi bohaterkami są babcia Wanda, jej córka Marta i wnuczka Pola. Każda z nich ma swoje problemy i rozterki, które próbuje rozwiązać.

czytaj więcej

Miesiąc z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim - twórczość

piątek, 17 maja 2024

W PRL informacje na temat Gustawa Herlinga-Grudzińskiego podlegały cenzurze. Jego nazwisko znajdowało się na specjalnej liście osób objętych całkowitym zakazem publikacji. Zalecenia cenzorskie dotyczące jego osoby zanotował Tomasz Strzyżewski, który w swojej książce o peerelowskiej cenzurze opublikował notkę informacyjną nr 9 z 1975 roku Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk.

czytaj więcej

Zakończenie projektu „TEATRalnie z seniorami”

piątek, 17 maja 2024

Grupa teatralna "Wiecznie młodzi" przedstawia bajkę ludową Aleksego Tołstoja pn. “O koguciku o złotym grzebyku”.

czytaj więcej

Ciasteczka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług czy statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.