Katalog zbiorów online

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie jest coraz bliżej standardów wypożyczalni XXI wieku. Od sierpnia 2016 roku pracownicy biblioteki ze zdwojoną siłą przypuścili atak na system MAK+, wprowadzając sukcesywnie cały dostępny księgozbiór do katalogu elektronicznego. Wysiłek wszystkich opłacił się, bowiem możemy się cieszyć dostępnym katalogiem on-line. Co to znaczy?

 

Każdy czytelnik po wypełnieniu formularza otrzymuje plastikową kartę z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. To pozwoli mu swobodnie przeglądać (po uprzednim zalogowaniu numerem identyfikacyjnym) zasoby bibliotecznego księgozbioru dostępnego w zakładce na stronie głównej instytucji. Za pośrednictwem tej opcji można sprawdzić czy poszukiwana książka jest w księgozbiorze, ustalić ilość pozycji na stanie biblioteki, zarezerwować lub zamówić wybraną książkę czy sprawdzić jej dostępność w danym momencie. To także duże ułatwienie jeśli chodzi o wcześniejszy, zdalny dobór lektury do wypożyczenia także dla osób korzystających z usługi „Pogotowie biblioteczne”.

 

System jest ogromnym ułatwieniem dla bibliotekarzy, łatwiej jest w ten sposób kontrolować zasoby, wyceniać księgozbiór, śledzić statystyki i historię wypożyczeń oraz ubytkować.

 

Link do serwisu SzukamKsiążki.pl - wyszukaj, wybierz, zarezerwuj już dziś!

Ciasteczka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług czy statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.