Integracyjny Rajd Rowerowy z Historią w Tle
Integracyjny Rajd Rowerowy z Historią w Tle

wtorek, 7 maja 2024

2 maja 2024 roku - święto biało-czerwonej rozpoczęliśmy na dawnej rampie kolejowej w Bornem Sulinowie. Czy to za sprawą gorącego słońca czy błękitnego nieba rajd rowerowy, zorganizowany przez dwie instytucje: Centrum Kultury i Rekreacji wraz z Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie, przyciągnął niemal 60 osób.

Wiek nie miał znaczenia - od przedszkolaka po emeryta wszyscy z uśmiechem jechaliśmy w długim peletonie przepiękną ścieżką rowerową wytyczoną na szlaku dawnej kolei niemieckiej. Dziś to trasa rowerowa Pojezierzy Zachodnich R20. Dzięki szerokiej wiedzy pracownic Miejskiej Biblioteki Publicznej: pań Bernadety Korniowskiej i Magdaleny Haas, mogliśmy poznać szczegóły historii wplątane w nasze miejsce życia - informacje o największej zaporze przeciwczołgowej na Wale Pomorskim, moście kolejowym nad rzeką Piławą, czy kilka słów o Łubowie.

 

Odpoczynek w Łubowie przygotowały instruktorki świetlic w Łubowie i Rakowie z pomocą pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Łubowie. Były kiełbaski z grilla, popcorn i wata cukrowa. Dziecięca energia nie pozwoliła na długie siedzenie w miejscu - animator sportu Piotr Gałka i bibliotekarka Julia Woźniak przeprowadzili wiele ciekawych zabaw integracyjnych. Na zakończenie wszyscy chętni ustawili się do wspólnego zdjęcia - do zobaczenia za rok!

 

Zdjęcia: MBP Borne Sulinowo, CKiR Borne Sulinowo

Ciasteczka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług czy statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.