Sztuczna inteligencja kontra pisarze - kto wygra bitwę o literaturę?
Sztuczna inteligencja kontra pisarze - kto wygra bitwę o literaturę?

wtorek, 14 maja 2024

Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym podczas XXI Tygodnia Bibliotek było spotkanie autorskie z panią Sylwią Błach pn. „Sztuczna inteligencja kontra pisarze - kto wygra bitwę o literaturę?”, które odbyło się w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie.

Pani Sylwia podzieliła się swoimi życiowymi doświadczeniami, pasją do pisania oraz opowiedziała o literaturze. Zgłębiła tajniki napisania książek „Pokój krwi”, „Nocne mary” czy „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. Wyjaśniła skąd w niej miłość do horroru i dlaczego zaczęła pisać thriller. Interesujące okazały się wiadomości o rozwoju, pracy programistki i dziennikarki technologicznej. Zdradziła kilka ciekawostek związanych z projektami i współpracą z mediami.

 

Odbył się również panel dyskusyjny, w którym udział wzięli wszyscy zgromadzeni na sali. Dyskutowano o różnych aspektach tego, jak sztuczna inteligencja może wpływać na proces twórczy pisarzy, czy to poprzez współtworzenie tekstów, czy też dostarczanie inspiracji - jak jest wykorzystywana w promocji czytelnictwa. Po spotkaniu można było zakupić książki pisarki i zdobyć jej autograf.

 

Pewnie zastanawiacie się, kto wygra bitwę o literaturę? Odpowiadamy - bitwa wciąż trwa!

Ciasteczka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług czy statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.