Z wizytą w Bornem Sulinowie i Łubowie

czwartek, 18 kwietnia 2024

W dniach 11-12 kwietnia 2024 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zorganizowała we współpracy z panem Pawłem Marchelem, bibliotekarzem z Solca Kujawskiego, zajęcia dla przedszkolaków Przedszkola Niepublicznego „Jedyneczka” w Bornem Sulinowie i Małego Przedszkola w Łubowie oraz uczniów klasy 0 i klas VI-VIII ze Szkoła Podstawowa im. Pierwszych Osadników w Łubowie.

Przedszkolaki i klasa 0 uczestniczyli w Naukowym Placu Zabaw. Pan Paweł przygotowując serię eksperymentów udowodnił, że świat nie jest trudny i skomplikowany. W tym celu wykorzystał składniki, które można znaleźć w domu: wodę, papier, balony, pieprz i wiele innych. Dzieci zobaczyły balonowy szaszłyk, uciekający pieprz czy niewidzialną wodę.

Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w lekcji pt. „Skutecznie czy szybko, czyli jak lepiej się uczyć”. Za pomocą prezentacji prowadzący opowiedział o tym, co zrobić, aby nauka była przyjemniejsza, skuteczniejsza i szybsza; przedstawił podstawowe metody i techniki uczenia się; udzielił praktycznych wskazówek, aby nauka była łatwiejszym proces uczenia się - w to wszystko wplótł zadania aktywizujące uczniów, które pokazały jak ważna jest uwaga w całym procesie.

Zaoferowaliśmy dzieciom wyjątkowe zajęcia, w których brały czynny udział i z uśmiechem na twarzach żegnały prowadzącego. Dziękujemy panu Pawłowi za profesjonalizm i super podejście!